طرح جامع حمل و نقل کشوری

طراحی و ساخت تعداد ۱۰ دستگاه RTU جهت جمع آوری مقادیراندازه گیری شده پارامترها ، وضعیت کلیدها و تجهیزات و همچنین ارسال فرمان به ادوات پست های فوق توزیع برق مرکز دیسپاچینگ فوق توزیع کرج در سال ۱۳۸۴ برای شرکت برق منطقه ای تهران، از طریق سفارش شرکت متن نیرو،  انجام شده است . تعدادی از این ترمینالها در پست های تحت اسکن مرکز دیسپاچینگ کرج،  نصب شده و به مرکز متصل گردیده اند.

تأمین RTU و کارتهای یدکی آن برای شرکت موج نیرو

طی سالهای ۱۳۸۶ تاکنون سفارشهای تولید RTU و کارتهای یدکی مورد درخواست شرکت موج نیرو برای نصب در پستهای فشارقوی دریافت و انجام شده است.

پروژه PLC (انتقال سیگنال از طریق خطوط فشار قوی)

شرکت پایاروش تعداد ۳۲ عدد بردTX, RX را برای شرکت برق منطقه ای تهران در سال ۱۳۸۴-۱۳۸۵ طراحی و تولید نموده است. این بردها با سیستم های PLC شرکت متن نیرو سازگار بوده و قابلیت تنظیم برای رنج وسیع فرکانسی از ۴۰ تا ۴۰۰ کیلو هرتز را  دارا می باشد. پایاروش همچنین تعداد ۱۰ عدد کارت تغذیه ۴۸V ، ۲۴V و ۳َA طراحی و تولید کرده است. این کارتها برای برق منطقه ای تهران و سازگار با  PLCهای Telettra طراحی و تولید شده است.

سیستمهای کنترل

دوره های آموزشی PLC) Programmable Logic Control)

پایاروش یک دوره آموزشی یک هفته ای درباره نرم افزار PL7 برای شرکت بام راه در ماه می ۲۰۰۵ در شیراز برگزار نمود. بام راه شرکتی است که در زمینه حفاری تونل های مترو در شهر شیراز فعالیت دارد.

سیستم کنترل و مانیتورینگ

پایاروش همچنین یک سیستم کنترل و مانیتورینگ برای نیروگاه خورشیدی شیراز در طول سال ۲۰۰۶ طراحی و اجرا نموده است. این سیستم شامل سخت افزارهایی نظیر PLC، منابع تغذیه و همچنین نرم افزار مونیتورینگ است.

سیستمهای حفاظت

تولید، نصب و راه اندازی بیش از ۲۰۰ دستگاه تابلو حفاظت  ثانویه پست های ۲۰ کیلو ولت در تهران و شهرستانها

طرح توسعه قابلیتهای PLC, TPS

پایاروش پروژه ای جهت توسعه قابلیتهای PLC, TPS هایی که قبلاً توسط شرکت متن نیرو برای شرکت برق منطقه ای تهران تولید شده است را آغاز کرده است. هدف این پروژه انجام برخی اصلاحات ساختاری در طراحی و ساخت در PLC  و TPS  های موجود با حداقل تغییرات است به قسمی که دستگاههای اصلاح شده PLC و TPS بتوانند تستهای استاندارد مرکز بین الملی KEMA در کشور هلند را با موفقیت بگذراند و مدرک استاندارد مربوطه IEC 60495  اخذ گردد.

نیروگاه برق قم

نیروگاه برق قم بدلیل پاره ای از نارسایی ها و مشکلات موجود در سیستم کنترل و مونیتورینگ تصفیه خانه شیمی خود از قبیل:

  • کامپیوترهای از رده خارج شده و قدیمی
  • عدم امکان تعویض قطعات معیوب به دلیل موجود نبودن قطعات یدکی
  • عدم امکان ایجاد تغییرات در نرم افزار مانیتورینگ مطابق نیازهای روز

طی پروژه ای ارتقاء نرم افزار و سخت افزار مربوطه به پایا روش سپرده شد.

این شرکت با ارائه سخت افزار مطمئن بروز و ارتقاء نرم افزار مربوطه که قابلیت و امکانات بیشتری را در اختیار می گذارد، کل سیستم مانیتورینگ واحد مذکور را بازسازی و نوسازی نموده و هم اکنون سیستم در حال بهره برداری می باشد.

سیستم کنترل نیروگاه خورشیدی

پایاروش همچنین پروژه ای در زمینه سیستم کنترل و مانیتورینگ نیروگاه خورشیدی را براساس نرم افزار Monitor Pro  و نرم افزار PL7 (مربوط به گروه اشنایدر الکتریک) اجرا نمود.

این پروژه شامل موارد زیر می باشد:

  • سیستم مونیتورینگ با بیست صفحه گرافیکی و بیست صفحه فرعی، یازده حلقه کنترل PID، ۱۴۵ عدد (Trend &Log) و حدود ۶۰۰ عدد (Alarm & Alarm Log )
  • دو کامپیوتر سرور صنعتی، ۴ ایستگاه اپراتوری و یک ایستگاه کاری Engineering
  • دو سیستم شبکه (Remote TCP/IP, Data Monitoring TCP/IP )
  • یک سیستم PLC پیشرفته با ۲۰۰ ورودی و خروجی (DI, DO, AI, AO)
  • یک سیستم PLC پیشرفته با ۵۰۰ ورودی و خروجی (DI, DO, AI)

تولید باتری شارژرهای صنعتی

این شرکت همچنین رنج وسیعی از باتری شارژرهای صنعتی قابل نصب در پستهای فوق توزیع، نیروگاه ها، کارخانجات و … را تولید میکند. باتری شارژرهای این شرکت دارای طول عمر و راندمان بالا بوده و از ولتاژ خروجی ۲۴ تا ۲۲۰ ولت مستقیم و جریان ۱۰ تا ۳۰۰ ،آمپر تولید می شود. همچنین تولید باتری شارژر و رکتیفایر با توان بالاتر و مشخصات خاص مطابق درخواست مشتری امکان پذیر می باشد.

تا کنون تعداد زیادی از باتری شارژهای ساخت این شرکت در پست های فوق توزیع برق منطقه ای تهران، نیروگاه نکا، برق منطقه ای باختر، پست های اختصاصی و کارخانجات بکار گرفته شده است. همچنین تعداد ۷ دستگاه باتری شارژر ۱۱۰ولت ۲۰ آمپر این شرکت در سال ۱۳۸۷ به کشور آذربایجان صادر شده است.

RTU پستهای توزیع

پایاروش پروژه ای تحقیقاتی جهت طراحی و تولید مدلی از ترمینال اکتساب داده از راه دور RTU

( Remote Terminal Unit )  ،  قابل نصب در پست توزیع را آغاز کرده است. هدف از این پروژه ارتقاء فناوری RTU های توزیع به فناوری روز و انطباق آنها با نیازمندیهای جدید بهره برداری می باشد.

این RTU یک نوع RTU با I/Oتعداد ورودی و خروجی محدود و ظرفیت پایین خواهد بود که نیازهای متغیرها و پارامترهای اتوماسیون پستهای توزیع نیرو را برآورده خواهد کرد.

این RTU دارای قابلیتهای استاندارد مخابراتی خواهد بود و اتوماسیون انعطاف پذیر و کم هزینه را برای پستهای توزیع فراهم خواهد کرد.

مشاوره و مدیریت پروژه

در حال حاضر پروژه بزرگی در وزارت راه و ترابری در زمینه امنیت جاده ای در حال انجام است این پروژه از سال ۲۰۰۵ با کمک بانک جهانی شروع شده است و پایاروش به عنوان ناظر و مشاور مدیریت پروژه همکاری داشته است.